2018-2019

2018-2019

DateClassNameItemAward
4/8/20194AAu Oi Wan憶路「友」「里」 — 認知友善社區標語創作比賽Outstanding Award in Senior Group
4/8/20191ELi Lap YanOutstanding Award in Junior Group
4/8/20191EChung Yat Lun
4/8/20191DYan Chu Wing King
4/8/20191DLi Pui Yu
4/8/20191BMa Yu Tung
4/8/20191ATsui Ming Hei
4/8/20191ALi Yu Kiu Valerie
4/8/20191ACheng Pui Lam
4/8/20191AYeung Ching
4/8/20191ALee Vincci
4/8/20191AChan Tin Lok
4/8/20191AWong Yi Sum
23/6/2019Hon Hui Chun,Po Yuen Hei, Liu Man Yu, Wong Wing Him, Ng Ming Chun, Ng Chun Yin, Luk Chun Hei, Cai Kai Jin, Lam Lok Fung, Song Yu Tong, Cheng Ho HimRed Kids五人足球邀請賽3rd Runner-up in Golden Cup Group
12/5/20191CZhang Shun港澳杯決賽Gold Award
5/5/20191CZhang Shun全港數學挑戰賽2019(多元智能)Excellence Award
22/4/2019Hon Hui Chun,Po Yuen Hei, Liu Man Yu, Wong Wing Him, Ng Ming Chun, Ng Chun Yin, Luk Chun Hei, Cai Kai Jin, Lam Lok Fung, Li Lap Yan, Song Yu Tong足智坊五人足球挑戰賽3rd Runner-up in Golden Cup Group
6/4/2019Hui man Lung, Au Oi Wan, Law Chun Kit, Qin Zi Kang東華三院校STEM比賽Best Creativity Award, 3rd Runner-up, Best Teamwork Award
31/3/20191CZhang ShunMathconceptition 數學思維大激鬥 2019(香港賽區)Gold Award
23/3/20191ETsoi Yat Long2019 亞洲國際數學奧林匹克公開賽 AIMO OpenBronze Award
23/3/20191BMok Tsz YuetBronze Award
23/3/20191BMa Yu TungBronze Award
23/3/20194AHui Man LungSilver Award
23/3/20191CZhang Shun
23/3/20195AYeung FrankyGold Award
23/3/20191APoon Ho Yueng
3/3/20191CZhang Shun第廿十六屆香港小學數學奧林匹克比賽Bronze Award
3/1/20191ACheng Pui Lam「4.23世界閱讀日創作比賽」初小組Outstanding Award
24/2/20194AHui Man LungChina National Mathematical Olympiad-Hua Xia Cup 2019 (Hong Kong)3rd Grade Prize
24/2/20191ETsoi Yat Long 
24/2/20191DChan Yi Nok
24/2/20191BLiu Qiao Chu
24/2/20191BYu Ka Lok
24/2/20191AYau Tsz Tung
24/2/20195AQin Zi Kang2nd Grade Prize
24/2/20195AYeung Franky
24/2/20191CZhang Shun
24/2/20195ALuo Miu1st Grade Prize
24/2/2019Wong Ching Hin, Chan Yat Yin, Lee Vincci, Yau Hoi Ching, Liu Man Yu, Chen Lok Sze粵港澳大灣區少年武狀元大賽校園組2nd Runner-up
24/2/2019Wong Ching Hin, Chan Yat Yin, Lee Vincci, Yau Hoi Ching, Liu Man Yu, Chen Lok Sze香港太極青年團1st Runner-up
23/2/2019Hon Hui Chun,Po Yuen Hei, Liu Man Yu, Ng Ming Chun, Ng Chun Yin, Kwok Tsun Hei, Cai Kai Jin, Li Lap Yan, Song Yu Tong東華三院水泉澳小學四人足球聯誼賽Outstanding Award
17/2/2019Hon Hui Chun,Po Yuen Hei, Liu Man Yu, Ng Ming Chun, Ng Chun Yin, Kwok Tsun Hei, Cai Kai Jin, Li Lap Yan, Song Yu TongGadget新春五人足球賽3rd Runner-up
6/1/20195AYeung FrankyChina National Mathematical Olympiad-Hua Xia Cup 2019 (Hong Kong) Preliminary2nd Grade Prize
6/1/20194AHui Man Lung
6/1/20195ALuo Miao3rd Grade Prize
6/1/20195AQin Zi Kang
5/1/20191EYau Ho Chun
5/1/20191ETsoi Yat Long
5/1/20191ECao Kai Jin
5/1/20191DLai Long Ching
5/1/20191DAu Yeung Yee
5/1/20191CYau Hoi Ching
5/1/20191BLiu Qiao Chu
5/1/20191BYu Ka Lok
5/1/20191BLeung Chun Hin
5/1/20191AYau Tsz Tung
5/1/20191AWong Ching Hin
5/1/20191ALee Vincci
5/1/20191DChan Yi Nok2nd Grade Prize
5/1/20191CZhang Shun1st Grade Prize
12/12/2018TWGHs SCOPS The Ocean's New Clothes T-shirt Graphic Design Competition 2018- Primary JuniorMost Supportive School Award
12/12/20181CWong Ka Nam1st Runner-Up
12/12/20181DLi Pui YuThe Ocean's New Clothes T-shirt Graphic Design Competition 2018- PrimaryOutstanding Award
9/12/2018Hon Hui Chun,Po Yuen Hei, Liu Man Yu, Lee Pak Shun, Ng Ming Chun, Ng Chun Yin, Kwok Tsun Hei, Cai Kai Jin, Lam Lok Fung, Tam Lok Yau ZenkoGadget Futsal CompetitionOutstanding Award
12/2/2018

Li Yu Kiu Valerie, Long Hei Lam, Yeung Ching, Yiu Sze Hang, Yau Hei Ching Rowena, Cheung Hau Tsz Dawn

Football Fun Day- Girls C Grade Cup3rd Runner-Up
2/12/2018Hon Hui Chun,Po Yuen Hei, Liu Man Yu, Lee Pak Shun, Ng Ming Chun, Ng Chun Yin, Kwok Tsun Hei, Cai Kai Jin, Lam Lok Fung, Tam Lok Yau ZenkoFootball Fun Day- Boys C Grade Cup2nd Runner-Up
6/11/20185AGuo Jia QiTWGHs Joint Primary Schools Sports Day- Shot Put Event3rd Runner-Up
Top